Mobilisum – mobilbutikk i Kairo

Siden vi har så lite å gjøre (NOT!), har vi begynt oppsett av butikk som skal selge mobiltelefoner i Kairo i Egypt. Butikken ble hetende Mobilisum, siden det var heller vanskelig å finne noe ledig under .com

Tanken er å bygge opp nettbutikk uten fysisk butikk først, for så å se på mulighetene for kjededrift.

Kairo er et gigantisk marked for mobiltelefoner siden det faktisk bor 24 millioner mennesker her (det påstås alt fra 18 millioner og oppover. Ikke vet jeg). På tross av all fattigdommen her, har de aller fleste mobiltelefon utrolig nok.

Vi kommer kun til å satse på toppmodeller av typen smartmobiler samt nettbrett fra HTC, Samsung, ASUS, Apple og hva som enn er hot i markedet til enhver tid.

Om dette blir en suksess eller ikke aner jeg ikke. For den del kan vi komme til å relansere prosjektet i en annen form om det skulle vise seg vanskelig (rent byråkratisk sett) å drive et selskap i Egypt.

Så. Da er første byggestein lagt. Så får vi se hva vi erfarer oss frem til.

Har du erfaring med å drive et selskap i et u-land?

Sist oppdatert av den .

Stikkord: ,