Prioritet.no saken – storm i et vannglass?



Etter å ha googlet for prioritet.no har jeg kommet over mange meninger om den påståtte utkastelsen fra indeksen. Det er en ting som er viktig å få med seg for dere som har bestemt at prioritet.no er ferdig i bransjen – nemlig at man kan faktisk søke om reinkludering i indeksen når man har rettet opp det som i utgangspunktet kvalifiserte til utkastelse.

Dette betyr at prioritet.no er ikke nødvendigvis ute av indeksen til Google for godt.

Jeg forsvarer ikke deres metoder med dette innlegget – men vil bare at du skal være klar over at en utestengelse fra indeksen er ikke nødvendigvis permanent.

Så folkens, må jeg be om litt edruelighet i forhold til denne saken, og la det gå noen uker før dere bedømmer hvorvidt prioritet er ute av indeksen for godt?

Er vi vitne til storm i et vannglass – eller har virkelig norges nest største aktør innen søkemotorptimalisering virkelig klart å legge det store egget?

Vi får se utover høsten hva som skjer.

Hva tror du? Kommer de tilbake i Google sin index, eller er de ute for godt?

Sist oppdatert 1. desember 2011 av Bjørn Are Solstad

Jeg handler Bitcoin og andre kryptovalutaer på Binance. Markedets laveste kurtasje på under 0,1% per handel.

Legg igjen en kommentar

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær om hvordan dine kommentar-data prosesseres.